Niedziela 19 września 2021

Święto Policji

W Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W uroczystości wzięli udział m.in. wicestarosta Jacek Bakalarczyk i członek zarządu Marek Jasiński. W sumie ponad siedemdziesięciu policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie oficerskie, pięciu wyróżniono medalami.
główne

Uroczystość rozpoczęła się przy tablicy upamiętniającej funkcjonariuszy zamordowanych na wschodzie w 1940 roku. Kwiaty złożyli komendanci KPP w Bełchatowie Grzegorz Czubakowski i Tomasz Jędrzejczyk, władze powiatu, miasta i dyrektor IPN oddział w Łodzi. W czasie uroczystego apelu komendant podziękował policjantom za codzienny trud i poświęcenie. A także wręczył im akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.
W przemówieniu wicestarosta Jacek Bakalarczyk pogratulował awansu policjantom i  podziękował im za służbę. Podkreślił, jak ważna jest rola policji w społeczeństwie, szczególnie w tak ciężkim czasie jakim jest pandemia... „dziękuję za to, że nie zważając na trudności i niedogodności zawsze stajecie w obronie najwyższych wartości. Zdobyta wiedza, doświadczenie oraz determinacja i ogromna odpowiedzialność sprawiają, że zawsze można na Was polegać”

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia współczesna Policja obchodzi swoje święto właśnie 24 lipca. Policja Państwowa jest organem wykonawczym władz państwowych i samorządowych i ma za zadanie ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji