Czwartek 18 kwietnia 2024

Szansa dla kolejnych uczniów na staż zagraniczny

6 lutego rozpocznie się w trzech szkołach średnich rekrutacja uczniów do udziału w stażach zagranicznych, organizowanych przez bełchatoiwskie starostwo. To szansa dla młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie. Wyjazd do Frankfurtu planowany jest w maju, potrwa trzy tygodnie.
5

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie rozpoczyna się rekrutacja do II edycji projektu pn. „Europejskie kwalifikacje normą XXI w. – zagraniczne staże zawodowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Jeśli jesteś uczniem technikum budownictwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie albo uczniem technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie, czy też uczniem technikum pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie zgłoś chęć udziału w projekcie. W ramach projektu oferujemy 21-dniowe zagraniczne staże zawodowe związane z kierunkiem kształcenia w Internationaler Bund w Frankfurcie nad Odrą. Ponadto uczestnik projektu przed wyjazdem zostanie przeszkolony w zakresie branżowego języka niemieckiego, doradztwa zawodowego oraz szkolenia kulturowo-pedagogicznego.

Zgłoszenia do uczestnictwa w projekcie mogą składać uczniowie klas I-III z kierunków kształcenia odpowiadającym stażom zawodowym, na których ogłoszono nabór. Dodatkowym kryterium będzie średnia ocen ze wszystkich przedmiotów, średnia ocen z przedmiotów zawodowych oraz języka niemieckiego. Średnie dotyczą semestru poprzedzającego udział w projekcie

Termin naboru uczestników: 6-17 lutego 2017 r. Szkolenia przed wyjazdem odbywać się będą w marcu i kwietniu, od poniedziałku do piątku, po zajęciach lekcyjnych oraz w soboty. Termin wyjazdu na staż zagraniczny: 7-27 maja 2017 r.

Formularz rekrutacyjny do pobrania:
- na stronie internetowej powiatu (www.powiat-belchatowski.pl oraz szkół: (www.zsp4bel.pl, http://www.zsp3belchatow.pl , http://www.kilinski-zelow.edu.pl )
- w Biurze Projektu (Wydział Inwestycji, Strategii i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego
w Bełchatowie, ul. Pabianicka 26, pok. A19)
- w sekretariacie szkół (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 98, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie, Czapliniecka 96, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie, ul. Kilińskiego 5)

Poprawnie wypełnione i kompletne dokumenty będą przyjmowane w Biurze Projektu oraz w sekretariacie szkoły. Wszelkie pytania dotyczące uczestnictwa w projekcie należy kierować do biura projektu (tel. 44 733 66 07) oraz osób do kontaktu w poszczególnych szkołach:
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie - Anna Moreń,
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie – Beata Duralska,
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie – Anna Nowicka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.
Formularz zgłoszeniowy - Erasmus + (doc) 0.10mb (Pobrań: 186)
Formularz zgłoszeniowy - Erasmus + (pdf) 0.13mb (Pobrań: 364)