Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 12 czerwca 2024

Szansa na laury dla rodzinnych firm

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Po raz dwunasty w historii samorządu powiatowego starosta bełchatowski ogłasza konkurs dla przedsiębiorców „Firma na medal”. Kandydaci do tytułu zgłaszają się sami. Mają na to czas do 15 lutego 2019 r. W kolejnej edycji konkursu pojawia się nowa kategoria. Jest nią „lokalna firma rodzinna”.
glowne
Prestiż, promocja, możliwość pokazania swojej działalności szerszemu gronu, dołączenie do panteonu najlepszych lokalnych przedsiębiorstw i pamiątkowa szklana statuetka czekają na podmioty gospodarcze, które odważą się sięgnąć po tytuł „Firma na medal”. Udział w konkursie jest bezpłatny. Wysiłek, który trzeba włożyć, to wypełnienie formularza i przesłanie go do starostwa. Dane, które przedsiębiorcy muszą przedstawić tylko do wiadomości organizatora i kapituły konkursu, to m.in. opis działalności, liczba pracowników, osiągnięcia, podjęte inwestycje, wielkość przychodów (rząd wielkości) i ewentualnych strat (rząd wielkości w procentach). Przekazane informacje oceniać będzie kapituła konkursu. Stanowią ją członkowie Zarządu Powiatu w Bełchatowie, przedstawiciele Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, Regionalnej Izby Gospodarczej, Powiatowego Urzędu Pracy, Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów i Agencji Rozwoju Regionalnego „ARREKS”.

W dotychczasowych edycjach konkursu firmy walczyły o medale w trzech kategoriach: 1. prowadzące działalność od powyżej jednego roku do 3 lat, 2. prowadzące działalność powyżej 3 lat i zatrudniające do 50 pracowników, 3. działające powyżej 3 lat i zatrudniające więcej niż 50 osób. Te trzy kategorie nadal obowiązują, ale w nowym regulaminie jest jeszcze jedna - dla firm rodzinnych. Wśród wskaźników, które będą oceniane w tej kategorii, są tradycje rodzinne w firmie, czas jej funkcjonowania czy zaangażowanie pokoleń.

Wypełnione formularze konkursowe (do pobrania na oficjalnej witrynie internetowej powiatu bełchatowskiego) przedsiębiorcy powinni przesłać drogą elektroniczną na adres: mnowak@powiat-belchatowski.pl do 15 lutego 2019 r. Informacje na temat przedsięwzięcia udzielane są w Zespole ds. Promocji w bełchatowskim starostwie. Ogłoszenie wyników konkursu wraz z dekoracją laureatów będzie miało postać uroczystej gali.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
Regulamin konkursu 1 (doc) 0.10mb (Pobrań: 129)
Lokalna firma rodzinna (odt) 0.02mb (Pobrań: 244)
Firmy od 1 roku do 3_lat (docx) 0.01mb (Pobrań: 132)
Firmy powyżej 3 lat, do 50 osób (odt) 0.02mb (Pobrań: 237)
Firmy powyżej 3 lat, powyżej 50 osób (odt) 0.02mb (Pobrań: 215)
← powrót