Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Czwartek 13 czerwca 2024

Tłumy mieszkańców na Powiatowym Pikniku Rodzinnym

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Tłumy mieszkańców bawiły się na Powiatowym Pikniku Rodzinnym w sobotę, 3 czerwca, na terenach zielonych Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Na powitanie Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski, pomysłodawca i gospodarz wydarzenia, życzyła uczestnikom dobrej i wspólnej zabawy, korzystania z wielu atrakcji adresowanych do dzieci i dorosłych. Jedną z nich był poczęstunek swojskim jedzeniem, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich. KGW brały jednocześnie udział w konkursie kulinarnym „Bitwa regionów”.
glowne2
Dopisała pogoda i dopisali mieszkańcy. Wśród gości i uczestników pikniku byli m.in. parlamentarzyści Antoni Macierewicz i Grzegorz Wojciechowski, członkowie Zarządu Powiatu w Bełchatowie, radni powiatowi oraz samorządowcy z gmin. Powiatowy Piknik Rodzinny, wypełniony atrakcjami po brzegi, przyciągnął całe rodziny na błonia PCS. Wśród propozycji dla najmłodszych znalazły się m.in. dmuchańce, animacje z chustą, malowanie buziek, robienie baniek mydlanych, malowanie obrazów na folii, zabawa w poszukiwanie skarbów, darmowe lody, wata cukrowa i popcorn. Dzieci próbowały swojego szczęścia na powiatowym kole fortuny. Do wygrania były m.in. maskotki i powiatowe suweniry. Na stoisku Nadleśnictwa Bełchatów maluchy uczestniczyły w grach edukacyjnych dotyczących fauny i flory leśnej i wykonywały dla siebie suweniry z drewna. Starosta Dorota Pędziwiatr wręczyła nagrody placówkom i uczniom, laureatom dwóch ekologicznych konkursów: plastycznego i fotograficznego.(Więcej informacji o konkursach tutaj).

Ekologiczna tematyka dotyczyła również mini konkursów wiedzowych, organizowanych podczas festynu na stoisku wydziału ochrony środowiska bełchatowskiego starostwa. Starsze dzieci i dorośli mogli próbować swych sił w symultanie szachowej przeciw mistrzowi Emilowi Osińskiemu (Chess Warrriors) oraz w quizie o powiecie, w którym nagrodami były bony na zakupy w galerii handlowej Olimpia. Na estradzie zaprezentowało się łącznie ponad stu lokalnych artystów, głównie wokalistów, ale były też pokazy akrobatyczne i taneczne. Publiczność podziwiała talenty występujących osób, jednocześnie opalała się na leżakach udostępnionych przez bełchatowskie MCK i degustowała pyszności, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dodatkowe kalorie można było spalić w konkurencjach sportowych, zorganizowanych przez załogę PCS na stadionie LA.

KGW reprezentowały siedem miejscowości: Niwy, Stefanów, Domiechowice, Dobrzelów, Niedyszyna, Dąbrowa Rusiecka i Suchcice. Każde koło miało przygotowane jedno danie, które rywalizowało podczas pikniku w „Bitwie regionów”, powiatowym etapie ogólnopolskiego konkursu kulinarnego, koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Jego zasadniczą ideą jest promocja lokalnych produktów spożywczych i potraw.

Za najsmaczniejszą komisja konkursowa, na czele z Marcinem Grabowskim, szefem kuchni z restauracji „Stara kotłownia”, uznała zupę grzybową z warzywami korzeniowymi, kaszą i chipsem z jarmużu. KGW otrzymało w nagrodę 2 tys. zł i prawo startu w etapie wojewódzkim „Bitwy”. Drugie miejsce zajęły gospodynie z Domiechowic za bomby ziemniaczane z twarogiem, a trzecie - KGW w Dobrzelowie za sakiewki nadziewane białą kiełbasą z surówką z chrzanu i białej kapusty. Obecne na pikniku stoisko Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udzielało informacji o aktualnej ofercie pomocy dla rolników.

O bezpieczeństwo uczestników pikniku dbali strażacy z OSP Ludwików oraz Sztab Ratownictwa w Bełchatowie. W działania związane z organizacją przedsięwzięcia zaangażowani byli nie tylko pracownicy starostwa, ale również Powiatowego Zarządu Dróg i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1. W rolę wolontariuszy wcielili się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie. Wsparcia udzielili również pan Dominik Marczak, KP PSP w Bełchatowie, OSP Postękalice i sołectwo Poręby. Dziękujemy!
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót