Czwartek 25 kwietnia 2024

Turniej wiedzy o górach jako edukacja ekologiczna uczniów

Górska przyroda, krajobrazy i klimat były głównym tematem tegorocznego turnieju powiatowego wiedzy ekologiczno-przyrodniczej „Odkrywam świat”. Wzięło w nim udział siedem szkół podstawowych z powiatu. Starostwo ufundowało nagrody.

Górska przyroda, krajobrazy i klimat były głównym tematem tegorocznego turnieju powiatowego wiedzy ekologiczno-przyrodniczej „OdkrywKilkuosobowe drużyny z udziałem uczniow szkół podstawowych rywalizowały w IX Powiatowym Turnieju Wiedzy Ekologiczno – Przyrodniczej „Odkrywam świat”, któremu w tym roku towarzyszyło hasło „Hej góry, nasze góry”.  Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy, malowali górskie krajobrazy, jako ilustracje na pocztowki oraz popisywali się sprawnoscią fizyczną podczas części sportowej konkursu.

Spośród siedmiu placówek najlepiej wypadła Szkoła Podstwaowa nr 13 w Bełchatowie. Drugie miejsce zajeła SP nr 12, a trzecie SP nr 1. Uczniowie otrzymali upominki indywidualne, a szkoły ciekawe książki o tematyce przyrodniczej. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Wydział ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa