Piątek 26 kwietnia 2024

Uchodźcy w Słoku i Wawrzkowiźnie

Blisko trzystu ukraińskich uchodźców łącznie przebywa aktualnie na terenie dwóch ośrodków w powiecie bełchatowskim, skierowanych w te miejsca przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr została upoważniona do koordynacji działań pomocowych dla tych Ukraińców.
glowne
W hotelu „Wodnik” w Słoku zakwaterowano dotąd 117 osób , w OSiR „Wawrzkowizna - 180. Są to przede wszystkim starsze kobiety oraz matki z dziećmi. Starosta Dorota Pędziwiatr koordynuje zorganizowanie wsparcia dla uchodźców poprzez oddelegowanie do pracy na miejscu pracowników starostwa. Zajmą się oni koordynacją działań w ośrodkach, zbieraniem informacji o aktualnych potrzebach w zakresie niezbędnych artykułów i wydawaniem produktów, pochodzących z darów. Mieszkańcy, chcący wesprzeć Ukraińców, powinni kontaktować się tylko z punktami na terenie swoich gmin. Aktualne wykazy potrzebnych rzeczy będą publikowane na stronie FB powiatu.

A.Zawodzińska
Zespół ds. Promovcji