Wtorek 23 kwietnia 2024

Uczeń „Kilińskiego” laureatem prestiżowego konkursu artystycznego

Kamil Ambroszkiewicz, uczeń 2 klasy Technikum Mechanicznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. J. Kilińskiego w Zelowie zajął drugie miejsce w XXVI Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych w województwie łódzkim. Do finału zakwalifikowali się uczniowie z 24 placówek edukacyjnych z Łódzkiego. Powiat bełchatowski dumnie i pomyślnie reprezentował „Kiliński”.
glowne
Kamil Ambroszkiewicz rywalizował w kategorii twórczość plastyczna. Jego praca „Zawodowy asamblaż – przypływ artyzmu mechanika samochodowego” w ocenie profesjonalnego jury zasłużyła na wysokie, drugie miejsce. Dodajmy, że w tej kategorii zgłoszono ponad 50 dzieł.

Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych skierowany jest do młodzieży szkół zawodowych (techników i branżowych szkół I stopnia) z terenu województwa łódzkiego. Celem konkursu jest motywowanie uczniów i nauczycieli do popularyzacji sztuki przez twórcze przedstawianie rzeczywistości. Organizatorem przedsięwzięcia jest Zespół Szkół Politechnicznych w Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, a patronatem projekt objęli Prezydent Miasta Łodzi, Łódzki Kurator Oświaty i Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.