• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 12 czerwca 2024

Uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka

Dzisiaj wielki dzień strażaków – na placu Komendy Powiatowej PSP w Bełchatowie świętowali zarówno zawodowi funkcjonariusze, jak i druhowie ochotnicy. W sobotę, 11 maja, odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka, podczas których wręczono odznaki i medale „Zasłużony dla Pożarnictwa” oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.
1 (5)

W uroczystościach wzięli udział m.in. Adam Pstrokoński, Komendant Powiatowy PSP w Bełchatowie oraz przedstawiciele powiatowego i wojewódzkiego ZOSP RP, druhowie z jednostek OSP z terenu powiatu oraz samorządowcy, którzy składali strażakom serdeczne życzenia. Powiat Bełchatowski reprezentowali Wicestarosta Jolanta Pawlikowska i Członek Zarządu Marek Jasiński.
List Starosty Bełchatowskiego Jacka Zatorskiego, który skierował do strażaków serdeczne podziękowania za nieustanną gotowość do ratowania ludzkiego życia i mienia, za ofiarność, niezwykłe oddanie służbie, codzienny trud i odwagę, odczytała Wicestarosta Jolanta Pawlikowska.
- W powszechnej świadomości zawód strażaka to nie tylko profesja godna zaufania i szacunku. Strażak to przede wszystkim symbol niezwykłego poświęcenia w trudnej i niebezpiecznej misji. Ktoś, na kogo zawsze można liczyć i kogo podziwia się za bohaterstwo, empatię i bezinteresowność. Na taki szacunek oraz zaufanie społeczne sami zapracowaliście wykazując się szczególnymi cechami charakteru i profesjonalizmem, a ja Wam tego serdecznie gratuluję – napisał Starosta Jacek Zatorski życząc ponadto strażakom bezpiecznej służby, ludzkiej wdzięczności - i - tradycyjnie - tyle samo powrotów, co wyjazdów.