Piątek 29 marca 2024

Uwaga ! Burze z gradem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenie dla województwa łódzkiego. Uwaga na intensywne burze z gradem !
burze deszcz
IMGW-PIB wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem. Od godz. 13.00 dnia 14.07 do godz. 08.00 dnia 15.07 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 50 mm do 60 mm, lokalnie do 90mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie dotyczy województwa łódzkiego. Przypominamy, by przed nadejściem burzy zabezpieczyć ogrody, balkony i wszelkie sprzęty, które mogą ulec zniszczeniu, poza tym:

- pozostań w domu, jeśli to możliwe,
- sprzęt domowy odłącz od prądu,
- zabezpiecz drzwi, okna i przedmioty znajdujące się na balkonie,
- unikaj otwartych przestrzeni,
- unikaj metalowych przedmiotów,
- pod żadnym pozorem nie szukaj schronienia pod pojedynczym drzewem,
- jeśli akurat jedziesz samochodem, zjedź na parking z dala od drzew

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji
Wydział Spraw Obywatelskich