Piątek 19 kwietnia 2024

Uwaga ! Upał !

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie przed upałami. Od godz. 13.00 dnia 13.07 do godz. 20.00 dnia 15.07 prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28° C do 30° C. W pozostałe dni od 30° C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18° C do 20° C.
ipal-1597924300
Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.
Pamiętajmy:
- pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe.
- dzieci i osoby starsze nie powinny wychodzić z domu, a jeżeli jest to niezbędne, to koniecznie z nakryciem głowy.
- należy nawadniać organizm – pić dużo wody, najlepiej niegazowanej.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji
Wydział Spraw Obywatelskich