Wtorek 09 sierpnia 2022

Uwaga ! Upał !

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące upału dla całego województwa łódzkiego:
obszar: (powiaty): bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, poddębicki, radomszczański, rawski, sieradzki, Skierniewice, skierniewicki, tomaszowski, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski i zgierski. Ważność: od godz. 12:00 dnia 19.07.2022 do godz. 20:00 dnia 21.07.2022 Przebieg: Prognozuje się upał, temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 34°C, a minimalna od 18°C do 21°C.
Prawdopodobieństwo: 80%
główne
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśla, by szczególnej profilaktyce „przeciwupałowej” poddać dzieci i osoby starsze. Według wskazań Centrum najmłodszych należy ubierać w jasną, lekką, przewiewną odzież oraz obowiązkowo czapkę z daszkiem bądź kapelusz. Ponadto dzieci w wózkach powinno się zasłaniać parasolką, by ochronić je przed słońcem. Nie można podawać im zimnych napojów lecz letnie, najlepiej ziołowe lub owocowe herbatki, wodę i sok. Nie należy dziecka kąpać w zimnej wodzie oraz wychodzić z nim na zewnątrz w najbardziej gorącej porze dnia. Seniorom natomiast RCB zaleca, by zwracali uwagę na swoje samopoczucie. Podczas upałów szybko odwadnia się organizm, co prowadzi do podwyższenia poziomu substancji chemicznych z przyjmowanych leków w organizmie. W konsekwencji może dojść do przedawkowania lekarstw.
Źródło: gov.pl/WCZK ŁUW
← powrót