• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

Uwaga! Woda z wodociągu w Ruścu warunkowo zdatna do spożycia

Uwaga mieszkańcy miejscowości Rusiec, Dębina, Krasowa i Żary – bełchatowski sanepid informuje, że w próbkach wody pobranych z wodociągu Rusiec stwierdzono zanieczyszczenie mikrobiologiczne. Woda nadaje się do spożycia warunkowo, po uprzednim przegotowaniu przez minimum 2 minuty, a następnie pozostawiona do ostudzenia bez gwałtownego schładzania. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowywania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń oraz kąpieli noworodków i niemowląt.
Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.
Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

water-5928700_1280
komunikat zanieczyszczona woda (pdf) 0.19mb (Pobrań: 33)