Piątek 29 marca 2024

VII Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców w Bełchatowie

W czwartek, 24 listopada, w III Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie odbyły się VII Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców pod honorowym patronatem Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr. Głównym celem tej cyklicznej imprezy jest integracja młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i kadry pedagogicznej poprzez aktywność fizyczną oraz popularyzacja honorowego krwiodawstwa i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego wśród młodzieży powiatu bełchatowskiego.
IMG_9157 (Copy)

Podczas VII Jesiennych Spotkań Młodych Krwiodawców uczniowie otrzymali wiedzę o zasadach udzielania pierwszej pomocy, a dziewczęta uwrażliwiano na profilaktykę raka piersi. Można było nie tylko oddać krew, ale też zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Spotkaniom towarzyszyły rozgrywki sportowe młodzieży. Puchary i nagrody wręczyli Starosta Dorota Pędziwiatr i Wicestarosta Jacek Bakalarczyk.

Starosta Dorota Pędziwiatr sama też postanowiła oddać krew, by wesprzeć zbiórkę tego najcenniejsze daru jaki może przekazać człowiek i propagować ideę honorowego krwiodawstwa.

- Od dawna myślałam o oddaniu krwi, ale nie było ku temu okazji. A że czuję się młodo, to teraz, podczas Jesiennych Spotkań Młodych Krwiodawców, wspólnie z młodzieżą postanowiłam oddać krew. Skoro jestem zdrowa, to tym zdrowiem chcę się podzielić z innymi. Gorąco zachęcam wszystkich, którzy mogą, do oddawania krwi, bo ta krew może innym uratować życie – tak niewiele trzeba, by zrobić wiele dobrego – powiedziała Starosta Dorota Pędziwiatr.