Czwartek 25 kwietnia 2024

Warsztaty dotyczące energetyki jądrowej i rola atomu w transformacji regionu

Przedstawiciele Powiatu – Sekretarz Katarzyna Kleska i Członek Zarządu Marek Jasiński – zdając sobie sprawę, jak wiele ważnych decyzji czeka samorząd w związku z transformacją energetyczną naszego regionu, wzięli udział w warsztatach dotyczących energetyki jądrowej pod auspicjami Ministerstwa Klimatu i Środowiska, które odbyły się w środę, 16 listopada, w Hotelu Santin w Bełchatowie.
IMG_8618 (Copy)
Podczas warsztatów przeznaczonych dla przedstawicieli samorządów działających na terenach wskazanych jako potencjalne lokalizacje budowy drugiej elektrowni jądrowej, niezależni eksperci poruszyli kluczowe kwestie związane z funkcjonowaniem elektrowni jądrowej. Przekonywali m.in. jak istotna jest dekarbonizacja sektora energetycznego i rola atomu w transformacji energetycznej całego kraju, mówili o bezpieczeństwie elektrowni jądrowej i o jej wpływie na lokalny biznes, a ponadto poruszyli kwestie związane z uzyskaniem taniej energii z atomu przez samorządy.

Warsztaty poprowadzili dr inż. Paweł Gajda z Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie i Maciej Lipka z Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Powiat Bełchatowski wspierając i aktywnie włączając się we wszystkie działania podejmowane na rzecz transformacji naszego regionu, zachęca ponadto mieszkańców powiatu bełchatowskiego do zgłaszania pomysłów, których realizacja mogłaby przyczynić się do zwiększenia efektywności tych działań. Inicjatywy dotyczące obszaru Transformacji można zgłaszać do Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego za pomocą formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie TUTAJ: https://tiny.pl/w9sts