Czwartek 25 kwietnia 2024

Wdzięczni wolontariuszom

Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski dziękuje wszystkim wolontariuszom za ofiarną postawę i zaangażowanie w niesieniu pomocy ukraińskim uchodźcom.  Bez ich wsparcia, odwagi i empatii koordynowanie działań - począwszy od zakwaterowania po wydawanie artykułów ze zbiórek darów i zaspokajanie bieżących potrzeb - byłoby bardzo trudne, albo nawet niemożliwe.
wolontariat
Przypomnijmy, w ośrodkach w Wawrzkowiżnie i Słoku ulokowano łącznie 300 osób, skierowanych do powiatu bełchatowskiego przez Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Są to przede wszystkim ludzie starsi i matki z dziećmi. Pomoc wolontariuszy, poza aspektami stricte organizacyjnymi, porządkowymi i logistycznymi, ma również wymiar psychologiczny. Osoby, które w obawie o swoje zdrowie i życie musiały uciekać ze swojego kraju, są nierzadko w złym stanie emocjonalnym, potrzebują wysłuchania, potrzymania za rękę lub zwykłego poczucia obecności drugiego, życzliwego człowieka.

Dziękujemy i prosimy o jeszcze :)