Środa 20 paździenika 2021

Wernisaż prac podopiecznych WTZ

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej pochwalili się swoimi pracami plastycznymi prezentując je na wernisażu pod tytułem „Nasz świat”. Wystawę można oglądać do 31 października na dolnym foyer MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie.
Warsztat Terapii Zajęciowej powstał 3 stycznia 2000r. Z inicjatywy TPD Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży o Niepełnej Sprawności Ruchowej Bełchatowie jako kolejny krok aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Organem prowadzącym jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy z Bełchatowie.

Głównym celem WTZ jest rehabilitacja zawodowa, psychospołeczna, fizyczna oraz integracja osób niepełnosprawnych. Podjęte przez Warsztat działania zamierzają do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. WTZ prowadzi osiem pracowni: gospodarstwa domowego, muzykoterapii, komputerową, fotograficzną, stolarską, ogrodniczo-ekologiczną, makramy i tkactwa, plastyczną oraz salę do rehabilitacji ruchowej. Aktualnie w zajęciach zorganizowanych przez poszczególne pracownie bierze udział 45 uczestników, mieszkańców powiatu bełchatowskiego.
Opr.A.Zawodzińska, Zespół ds.Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót