Piątek 19 kwietnia 2024

Wernisaż prac podopiecznych WTZ

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej pochwalili się swoimi pracami plastycznymi prezentując je na wernisażu pod tytułem „Nasz świat”. Wystawę można oglądać do 31 października na dolnym foyer MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie.
Warsztat Terapii Zajęciowej powstał 3 stycznia 2000r. Z inicjatywy TPD Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży o Niepełnej Sprawności Ruchowej Bełchatowie jako kolejny krok aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Organem prowadzącym jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy z Bełchatowie.

Głównym celem WTZ jest rehabilitacja zawodowa, psychospołeczna, fizyczna oraz integracja osób niepełnosprawnych. Podjęte przez Warsztat działania zamierzają do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. WTZ prowadzi osiem pracowni: gospodarstwa domowego, muzykoterapii, komputerową, fotograficzną, stolarską, ogrodniczo-ekologiczną, makramy i tkactwa, plastyczną oraz salę do rehabilitacji ruchowej. Aktualnie w zajęciach zorganizowanych przez poszczególne pracownie bierze udział 45 uczestników, mieszkańców powiatu bełchatowskiego.
Opr.A.Zawodzińska, Zespół ds.Promocji