Piątek 29 marca 2024

Wicestarosta Jacek Bakalarczyk przewodniczącym Powiatowej Rady Rynku Pracy w Bełchatowie

W poniedziałek, 6 lutego, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie odbyło się pierwsze, w rozpoczynającej się czteroletniej kadencji, posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Bełchatowie. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr wręczyła powołania do składu PRRP, wybrano również przewodniczącego i wiceprzewodniczącego.
IMG_7286 (Copy)
W obecnej kadencji, zgodnie z aktualną interpretacją zapisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, Starosta, która przewodniczyła Radzie w minionej kadencji, nie może już w niej zasiadać. PRRP jest organem opiniodawczo – doradczym Starosty w sprawach polityki rynku pracy.

Powołania do składu Rady otrzymali:
  • Jacek Bakalarczyk, Radny Rady Powiatu w Bełchatowie i wicestarosta bełchatowski (jednogłośnie został wybrany przewodniczącym PRRP w Bełchatowie)
  • Dariusz Matyśkiewicz, reprezentujący Radę Miasta w Bełchatowie
  • Małgorzata Filipek, reprezentująca Radę Gminy Bełchatów
  • Agata Zakrzewska, reprezentująca Cech Rzemiosł Różnych
  • Anna Łastowska, reprezentująca Regionalny Związek Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej zrzeszony w Konfederacji LEWIATAN
  • Andrzej Niewieczerzał, reprezentujący Fundację „Przekraczać granice”
  • Marek Górecki, reprezentujący Fundację Rozwoju Gminy Zelów (jednogłośnie wygrany na wiceprzewodniczącego PRRP w Bełchatowie)
  • Jarosław Śmigielski, reprezentujący Radę OPZZ Województwa Łódzkiego
  • Piotr Kociołek, reprezentujący Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego
  • Dariusz Sujka, reprezentujący zarząd Regionu Piotrkowskiego NSZZ „Solidarność”
  • Janusz Krak, reprezentujący zarząd Województwa Łódzkiego Forum Związków Zawodowych

Podczas posiedzenia, członkowie PRRP w Bełchatowie zapoznali się z wykazem pracodawców i osób, z którymi w ubiegłym roku zawarto umowy na aktywizację osób bezrobotnych i z bieżącą informacją o stanie bezrobocia na koniec stycznia tego roku.