Sobota 20 kwietnia 2024

Więcej akcji dla mieszkańców za 1 procent podatku

Stawiają Państwo na rozwój i pomoc społeczności lokalnej? Jeżeli tak, można zrobić to pośrednio poprzez wsparcie organizacji pożytku publicznego oddając im 1% ze swojego podatku dochodowego. Dzięki Państwa zaangażowaniu lokalne OPP otrzymały w ubiegłym roku 224.268,18 zł na swoją działalność statutową, która służyła naszym mieszkańcom.
glowne opp
Powiat Bełchatowski przystąpił w 2021 roku do projektu „Wspieraj lokalnie”, firmowanego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych, wspierającego lokalne organizacje pozarządowe oraz samorządowe kampanie na rzecz rozliczania PIT w faktycznym miejscu zamieszkania. Projekt umożliwia m.in. bezpłatne korzystanie przez mieszkańców ze specjalnie przygotowanej wersji aplikacji do rozliczeń PIT oraz wspieranie i promowanie lokalnych OPP. Udostępniony przez IWOP baner/przycisk umożliwia podatnikom, odwiedzającym stronę internetową samorządu, bezpośrednie rozpoczęcie rozliczenia PIT w przeglądarce internetowej.

Serdecznie zachęcamy do pomagania organizacjom, które aktywnie działają na rzecz mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego. Mogą Państwo sami zdecydować, na jaki cel przekazane zostaną Wasze pieniądze i jakie działania chcą Państwo wspierać. Liczy się każda złotówka, każdy grosz.

Wykaz organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu bełchatowskiego znajduje się w zakładce „Organizacje pozarządowe”.

Jeżeli zdecydują się Państwo na tradycyjny sposób rozliczania, należy pamiętać o wpisaniu w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego pełnej nazwy wybranej organizacji. Proszę pamiętać, aby oprócz nazwy organizacji wpisać numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Ostatnią rzeczą jest wyliczenie sumy, którą przekazujemy. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego. Dzięki uproszczeniu procedury przekazywania 1%, nie muszą Państwo martwić się niczym więcej. Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe. Po raz trzeci można też sprawdzić swoje zeznanie podatkowe przez specjalny portal Twój e-PIT Jeśli przed rokiem wpisywali już Państwo numer KRS danego podmiotu, to w obecnym zeznaniu będzie on automatycznie powtórzony.

Serdecznie zapraszamy do przekazania 1%.
Organizacje pożytku publicznego z terenu powiatu bełchatowskiego czekają na Państwa 1%.
M.Selerowicz, A.Zawodzińska
Foto: archiwum, Piknik Stowarzyszeń 2021