Poniedziałek 02 sierpnia 2021

Wiedza nagrodzona kursem prawa jazdy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Dwudziestu czterech uczniów ze szkół ponadpodstawowych powiatu bełchatowskiego wzięło udział w finale konkursu „ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy”. Zwyciężczyni Małgorzata Kowalczyk z „Bronka” wygrała kurs prawa jazdy i wideorejestrator. Konkurs organizują wspólnie od 7 lat starostwo i szkoły nauki jazdy.
głowne konkurs
Finaliści to laureaci eliminacji szkolnych, w których wzięło udział blisko stu siedemdziesięciu uczniów. Stawka konkursu była wysoka, ponieważ pięć osób z najlepszymi wynikami otrzymało w nagrodę bonifikatę na kurs prawa jazdy, zależną od zajętego miejsca (od 30% do 100%). Młodzież zmierzyła się z testem wiedzy, w którym musiała rozwiązać 25 niełatwych pytań. Dotyczyły one głównie przepisów o ruchu drogowym, ale także elementów związanych z budową pojazdów czy techniką samochodową. Zbigniew Hyży, prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego, współorganizator konkursu, ocenił poziom uczestników jako wysoki. Na pięciostopniowym podium znaleźli się:

1. Małgorzata Kowalczyk ( I LO),
2. Robert Wójtowicz (I LO),
3. Martyna Kąkalec (I LO),
4. Paweł Pyjor (II LO),
5. Adrian Rejnicz (ZSP nr 1).

W dekoracji laureatów uczestniczyli Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie. Starosta pogratulowała uczniom wiedzy i pocieszyła tych, którzy mieli mniej szczęścia, że prawdziwy kurs na prawo jazdy będzie dla nich z pewnością dużo łatwiejszy. Tym samym dodatkowo zaprocentuje przygotowanie się do konkursu. Najlepsza uczennica otrzymała w nagrodę wideorejestrator, ufundowany przez bełchatowskie starostwo oraz kurs prawa jazdy. Warto dodać, że wszyscy finaliści otrzymali po 100 zł zniżki na szkolenie młodych kierowców, które ufundowały autoszkoły: Ekstern, Auto Prima, Autoszkoła Hyży, Top Car i Szkoła Jazdy „Sylwia”. Elementem finału był także pokaz udzielania pomocy przedmedycznej w wykonaniu profesjonalnego ratownika, Anny Pudlak.
A. Zawodzińska, M.Selerowicz
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót