Czwartek 25 kwietnia 2024

Wiersze Mickiewicza w „Mickiewiczu”

Pod patronatem Starosty Bełchatowskiego w III Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Bełchatowie odbył się konkurs recytatorski. Rywalizowali w nim uczniowie podstawówek i szkół średnich.
glowne
Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku odbył się po raz dziewiętnasty. Jury oceniało recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VII-VIII szkół podstawowych i szkoły ponadpodstawowe. Bełchatowskie starostwo przekazało jako nagrody akcesoria komputerowe.

Laureaci w kategorii kl. VII-VIII szkół podstawowych:
I miejsce - Oliwia Strzelecka z SP nr 1
II miejsce – Natalia Trzcińska z SP nr 4
III miejsce – Jan Wojnar z SP nr 13
Wyróżnienia: Jan Hulbój z SP 5, Nikola Kowalska z SP w Domiechowicach i Maja Krygier z SP 3

Laureaci w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce - Oliwia Krzysztofik z ZSP nr 2
II miejsce – Natalia Rabenda z III LO
III miejsce – Kinga Strugacz z ZSP w Szczercowie
Wyróżnienia: Natalia Malinowska z ZSP w Szczercowie i Malwina Pawlak z III LO
Opr. A.Zawodzińska, Zespół PR w starostwie
Foto: III LO w Bełchatowie