Wtorek 23 kwietnia 2024

Wirtualne podróże po Polsce w PCS

Atrakcje turystyczne Polski w wirtualnej formie, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasady bezpiecznego podróżowania np. po górskich krajobrazach, gry i zabawy czekają na odwiedzających multimedialną szkołę turystyczną, zorganizowaną w hali namiotowej Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.
glowne
Ten ciekawy projekt edukacyjny gościł już w stu szkołach na terenie kraju, zobaczyło go kilkanaście tysięcy dzieci. Wystawa czynna jest dziś i jutro (godz. 8 -16.30). W oficjalnym starcie projektu w naszym powiecie uczestniczyła w imieniu Starosty Bełchatowskiego Agnieszka Wasilewska, naczelnik wydziału edukacji w bełchatowskim starostwie.

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła to wielopoziomowy projekt edukacyjny skierowany do wszystkich dzieci w wieku szkolnym. Nowoczesna multimedialna przestrzeń łączy tradycyjne narzędzia edukacji z interaktywnymi formami komunikacji i angażującą zabawą, zachęcającymi do odkrywania atrakcyjności turystycznej Polski. Podczas dwóch dni tego wydarzenia zaprezentowanych będzie szereg stoisk interaktywnych, m.in. z wykorzystaniem interaktywnego robota, tabletów z nowoczesnymi aplikacjami czy sprzętu typu okulary VR (gogle wirtualnej rzeczywistości). Będzie również stoisko prezentujące ofertę regionu łódzkiego - z animacjami dla dzieci, wyposażone m.in. w giga grę planszową oraz giga puzzle.

A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji