Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 26 września 2023

Wirtualne podróże po Polsce w PCS

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Atrakcje turystyczne Polski w wirtualnej formie, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasady bezpiecznego podróżowania np. po górskich krajobrazach, gry i zabawy czekają na odwiedzających multimedialną szkołę turystyczną, zorganizowaną w hali namiotowej Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie.
glowne
Ten ciekawy projekt edukacyjny gościł już w stu szkołach na terenie kraju, zobaczyło go kilkanaście tysięcy dzieci. Wystawa czynna jest dziś i jutro (godz. 8 -16.30). W oficjalnym starcie projektu w naszym powiecie uczestniczyła w imieniu Starosty Bełchatowskiego Agnieszka Wasilewska, naczelnik wydziału edukacji w bełchatowskim starostwie.

Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła to wielopoziomowy projekt edukacyjny skierowany do wszystkich dzieci w wieku szkolnym. Nowoczesna multimedialna przestrzeń łączy tradycyjne narzędzia edukacji z interaktywnymi formami komunikacji i angażującą zabawą, zachęcającymi do odkrywania atrakcyjności turystycznej Polski. Podczas dwóch dni tego wydarzenia zaprezentowanych będzie szereg stoisk interaktywnych, m.in. z wykorzystaniem interaktywnego robota, tabletów z nowoczesnymi aplikacjami czy sprzętu typu okulary VR (gogle wirtualnej rzeczywistości). Będzie również stoisko prezentujące ofertę regionu łódzkiego - z animacjami dla dzieci, wyposażone m.in. w giga grę planszową oraz giga puzzle.
 
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót