Środa 24 kwietnia 2024

Wolne miejsca czekają na uczniów w szkołach branżowych I stopnia

33 wolne miejsca czekają na uczniów w szkołach branżowych I stopnia – rekrutacja uzupełniająca potrwa do 10 sierpnia. W poniedziałek zakończyło się postępowanie rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych. 25 lipca 2022 r. szkoły za pośrednictwem organu prowadzącego poinformowały Łódzkiego Kuratora Oświaty o braku wolnych miejsc. We wtorek rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 10 sierpnia.
glowne-energetyk-1620286982
26 lipca 2022 r. Zarząd Powiatu w Bełchatowie wyraził zgodę na utworzenie 1 dodatkowego oddziału w Szkole Branżowej I stopnia Nr 1 w Zespole Szkól Ponadpodstawowych Nr 1 Bełchatowie oraz 1 dodatkowego oddziału w Szkole Branżowej I stopnia w Zespole Szkól Ponadpodstawowych Zelowie.
W wyniku powyższej decyzji w Szkole Branżowej I stopnia Nr 1 w ZSP Nr 1
w Bełchatowie powstaną 4 oddziały:
- 2 oddziały 30 osobowe w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych,
- 1 oddział 32 osobowy w zawodzie elektryk,
- 1 oddział 32 osobowy łączony: elektryk (20) i monter sieci i instalacji sanitarnych (20).
Ogólnie w Szkole Branżowej I stopnia Nr 1 w ZSP 1 jest 20 wolnych miejsc.

Natomiast w Szkole Branżowej I stopnia w ZSP w Zelowie powstaną 2 oddziały:
- 1 oddział 30 osobowy w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych,
- 1 oddział 30 osobowy wielozawodowy.
Ogólnie Szkoła Branżowa I stopnia w ZSP w Zelowie dysponuje 13 wolnymi miejscami.
Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do żadnej szkoły, mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca.
Z pełną listą szkół ponadpodstawowych dysponującymi wolnymi miejscami można się zapoznać stronie Kuratorium Oświaty w Łodzi.
Lista kandydatów zakwalifikowanych w wyniku rekrutacji uzupełniającej zostanie ogłoszona 11 sierpnia.

WE/M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji