Piątek 19 kwietnia 2024

Wystartowały przygotowania do Powiatowego Dnia Ziemi

Lider polskiej ekologii, czyli samorząd powiatu bełchatowskiego już przygotowuje się do tegorocznych obchodów Powiatowego Dnia Ziemi. To duże i widowiskowe wydarzenie zaplanowano 2 czerwca. W ciągu najbliższego miesiąca swój udział mogą zgłaszać szkoły i placówki wychowawcze.
glowne
Na PODZ 2017 złoży się co najmniej kilka przedsięwzięć, które swój finał będą miały 2 czerwca w centrum Bełchatowa. Znakiem rozpoznawczym tego wydarzenia jest Parada Wolności dla Ziemi, w której prezentowane są transparenty z ekologicznymi hasłami. Hasła te biorą co roku udział w konkursie. Paradzie towarzyszy Jarmark Ekologicznych Rozmaitości. Chętne placówki przygotowują stoiska, na których prezentują przeważnie prace artystyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych lub swoje pomysły i sukcesy związane z ochroną środowiska. Tegoroczny Jarmark przebiegnie pod hasłem „Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody zginie”. Również stoiska wezmą udział w rywalizacji. Do udziału w Powiatowych Obchodach Dnia Ziemi należy zgłaszać się do 7 kwietnia poprzez złożenie formularza zgłoszeniowego w wydziale ochrony środowiska bełchatowskiego starostwa. Ten wysiłek, a przede wszystkim zaangażowanie i kreatywność z pewnością się opłacą. Na najlepsze placówki będą czekać – jak co roku - atrakcyjne, wartościowe nagrody.

Poniżej program i regulamin PODZ z formularzami.
PROGRAM podz_2017 (pdf) 0.10mb (Pobrań: 168)
Regulamin Parada Wolności 2017 (odt) 0.31mb (Pobrań: 281)
Regulamin Parada Wolności 2017 (pdf) 0.25mb (Pobrań: 287)
Regulamin_Jarmark_PODZ 2017 (odt) 0.31mb (Pobrań: 271)