Środa 24 kwietnia 2024

Wystarzałowe zawody

Na strzelnicy sportowej w Grabicy odbyły się XI Powiatowe Zawody Strzeleckie Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Bełchatowskiego. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
q
Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bełchatowie, wraz z Klubem Strzelectwa Sportowego „SALWA” Szczerców i OSP Rusiec zorganizowali zawody strzeleckie, których głównym celem było kształtowanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich wśród członków OSP, wyłonienie najlepszej drużyny strzeleckiej i najlepszych strzelców, integracyjne spotkanie na łonie rywalizacji sportowej, a także propagowanie sportu strzeleckiego. W zawodach wystartowały drużyny z OSP:Rusiec, Szczerców, Kluki, Podwody, Ludwików, Bełchatów, Osina, Osiny, Zelów.

Uczestnicy zawodów brali udział w konkurencjach:
karabin sportowy- odległość 50 m, 3 strzały próbne do tarczy próbnej, 10 strzałów ocenianych, pozycja leżąc z podpórką, czas 15 min
pistolet- krótka wiatrówka- odległość 10 m, 3 strzały próbne, 10 strzałów ocenianych, postawa z jednej ręki, czas 15 min
W zawodach mogły wziąć udział 3 -osobowe drużyny OSP z terenu Powiatu Bełchatowskiego.
Wydarzenie z roku na rok cieszy się znacznym zainteresowaniem wśród strażaków ochotników. Rywalizacja była zacięta.
W klasyfikacji ogólnej najlepsi okazali się":

Mężczyźni:
drugie miejsce: Szczerców
trzecie miejsce: Kluki
Chłopcy:
drugie miejsce: Ludwików
trzecie miejsce: Zelów
Dziewczęta:
pierwsze miejsce: Osiny
drugie miejsce: Rusiec
Kobiety:
drugie miejsce: Ludwików
Najlepszy strzelec- Marek Kałuziak
Najlepszy strzelec VIP- Szymon Rabenda

Pamiątkowe dyplomy i puchary wręczył  w imieniu Starosty Bełchatowskiego członek zarządu Marek Jasiński. Gratulujemy „wystrzałowych” wyników.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji
Foto:A.Michel