Sobota 20 kwietnia 2024

Zabawa, sport, integracja i tolerancja w olimpijskim wydaniu

„VI Olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich” odbyła się dziś w sali gimnastycznej ZSP w Szczercowie. Organizacja przedsięwzięcia, jako zadania publicznego adresowanego do osób niepełnosprawnych, została wsparta przez samorząd Powiatu Bełchatowskiego. To wyjątkowe w naszym powiecie wydarzenie otworzyli starosta Dorota Pędziwiatr i wójt Szczercowa Krzysztof Kamieniak.
glowne
Olimpiadę organizuje stowarzyszenie Kuźnia Życzliwości, której prezesm jest Andrzej Klimas.Bohaterami olimpiady było stu dwudziestu uczestników, reprezentujących Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 8 w Bełchatowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ruścu, SP w Szczercowie, ZS-P w Woli Wiązowej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Inicjatywa służy przede wszystkim integracji, zabawie i nauce tolerancji dla ludzkich niedoskonałości. W organizację olimpiady bardzo aktywnie włączyła się szczercowska szkoła, jej dyrekcja, nauczyciele i wolontariusze.Jej gośćmi byli także Marek Jasiński, członek zarządu powiatu i Katarzyna Kleska, sekretarz powiatu.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji