Czwartek 18 kwietnia 2024

Zacięta rywalizacja jednostek OSP

Na stadionie sportowym Powiatowego Centrum Sportu odbyły się powiatowe zawody sportowo- pożarnicze. Najlepsze drużyny OSP żeńskie i męskie z poszczególnych gmin zmierzyły się w konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
gł
Głównym celem przedsięwzięcia było mobilizowanie do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo- gaśniczych, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, a także przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla. Rywalizacja w XII Powiatowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Bełchatowskiego była zacięta. Dosłownie sekundy zdecydowały o kolejności zwycięstw.

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wraz z wicestarostą Jackiem Bakalarczykiem i Przewodniczącym Rady Powiatu Sławomirem Malinowskim wręczyli najlepszym drużynom puchary, nagrody i okolicznościowe dyplomy. A wśród najlepszych znaleźli się:

MDP Dziewcząt
OSP Postękalice
OSP Ludwików
OSP Osiny

MDP Chłopców
OSP Zawadów
OSP Rusiec

Kobiety grupa C
OSP Niedyszyna
OSP Dąbrowa Rusiecka

Mężczyźni grupa A
OSP Wadlew
OSP Niedyszyna

Głównym organizatorem wydarzenia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Powiatu Bełchatowskiego w Bełchatowie.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji