• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

Zaproszenie na Piknik promujący bezpieczny wypoczynek

Dzień Ratownika Wodnego, przypadający na 29 czerwca, jest doskonałą okazją do przypomnienia fundamentalnych zasad wakacyjnego wypoczynku, w szczególności nad wodą.
Z tej okazji, w najbliższy piątek 28 czerwca, Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zaprasza do udziału w pikniku promującym bezpieczny wypoczynek w trakcie wakacji. To cykliczne wydarzenie, na którym eksponujemy współpracę Powiatu Bełchatowskiego ze służbami czuwającymi nad bezpieczeństwem mieszkańców.
20230629_101806

Na terenach zielonych Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zaprezentują się: Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, Ratownicy wodni ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pływania i bełchatowski Sanepid. Przeprowadzone zostaną pokazy, szkolenia i prelekcje oraz rozdawane będą ulotki promujące zasady bezpiecznego wypoczynku. Uczestnicy wydarzenia zobaczą sprzęt i pojazdy, używane na co dzień w pracy służb, a także będą mieli możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia .
Na bieżni stadionu promowane będą umiejętności sportowe i dbałość o kondycję fizyczną. Przygotowany zostanie sportowy tor przeszkód Krasnal Kross. Każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł zdobyć dyplom jego ukończenia, startując w biegu na czas. Otrzyma za to voucher na zimne napoje lub lody do wykorzystania na miejscu. Będzie to możliwe w godzinach od 10:00 do 15:00.

Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie naszego powiatu w formie półkolonii, warsztatów czy obozów, osoby indywidualne i klientów korzystających z usług PCS. Informacje pod nr tel. 604552956.

Foto: Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie.