Komunikat
  • Od 1 kwietnia obowiązują nowe rachunki bankowe dla opłat związanych z zadaniami wykonywanymi przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz jego jednostki organizacyjne. ∗
Czwartek 15 kwietnia 2021

Zaprzyjaźnieni z fizyką i astronomią

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Wykrywanie i rozwijanie uzdolnień i zainteresowań fizyczno-astronomicznych wśród młodzieży postawił sobie za cel organizator przedmiotowego konkursu z fizyki, którym jest I Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie. Historia tego przedsięwzięcia ma już dziewiętnaście lat. Do panteonu laureatów dołączyli kolejni uczniowie: Jakub, Filip i Kacper.
główne
W XIX Powiatowym Konkursie Fizycznym wzięło udział 3 uczniów. Rozwiązywali oni test, a następnie zadania. Tematyka konkursu obejmowała takie działy, jak m.in. siła i ruch, termodynamika, prąd elektryczny, optyka, astronomia, pole grawitacyjne i pole elektrostatyczne. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielił, zajmując najwyższe miejsce na podium, Jakub Szubert, uczeń I LO w Bełchatowie. Na drugim miejscu uplasował się Filip Stefaniak z VI LO, na trzecim - Kacper Murygin, uczeń I LO. Laureaci otrzymali w nagrodę czeki na 250 zł, 150 zł i 100 zł oraz zestawy powiatowych suwenirów. W dekoracji wzięła udział dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego i  Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w starostwie Agnieszka Wasilewska. Naczelnik pogratulowała uczniom sukcesów i wyraziła nadzieję, że finansowe nagrody będą dla młodych ludzi także dodatkową motywacją do nauki.  


 
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót