• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 23 kwietnia 2024

Zawody Strzeleckie upamiętniające 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

W sobotę na strzelnicy ,,Sokolik” odbyły się Zawody Strzeleckie upamiętniające 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Organizowane przez BKL - Sekcję Strzelectwa Sportowego "Iglica" Bełchatów, zawody przyciągnęły utalentowanych strzelców.
ZAWODY STRZELECKIE-9237-1
Głównym celem przedsięwzięcia było uczczenie bohaterskich czynów oraz przybliżenie postaci Józefa Turczynowicza, jednego z organizatorów Powstania Styczniowego w 1863 roku. Oprócz aspektu historycznego, zawody miały także za zadanie wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek oraz popularyzację strzelectwa sportowego i historii regionu wśród mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego. Nagrody dla najlepszych strzelców wręczyła Dorota Pędziwiatr Starosta Bełchatowski.