Sobota 20 kwietnia 2024

Zgłaszanie kandydatów do komisji konkursowych

Od dzisiaj, 19 stycznia, organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoich przedstawicieli do pracy w komisjach konkursowych, które będą oceniać oferty zadań publicznych, realizowanych w bieżącym roku i dotowanych z budżetu powiatu. Mają na to czas do 31 stycznia.
starostwo gl
Do oceny ofert, składanych przez organizacje pozarządowe, powołanych zostanie pięć komisji. Każda będzie zajmować się innym obszarem zadań publicznych. Są to: 1) pomoc społeczna, 2) ochrona i promocja zdrowia,3) wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, 4) kultura i sztuka oraz 5) podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej.

Zgłoszenie kandydata do komisji odbywa się poprzez złożenie do bełchatowskiego starostwa wypełnionego formularza (w załączniku pod artykułem) (ul. Pabianicka 17/19 lub drogą elektroniczną : mselerowicz@powiat-belchatowski.pl). Mogą to zrobić osoby upoważnione do reprezentacji danego podmiotu (organizacji pozarządowej). Wyboru kandydatów do składu określonej komisji konkursowej dokona Zarząd Powiatu w Bełchatowie w oparciu o wybraną przez kandydata tematykę zadeklarowaną w ww. formularzu. Jedna osoba może pracować w kilku komisjach z wyłączeniem tych, które będą rozpatrywać oferty podmiotu, który ta osoba reprezentuje. Udział w pracach komisji konkursowych jest społeczny i nieodpłatny.

Propozycje przedsięwzięć do realizacji w roku 2022 organizacje składają za pośrednictwem platformy Witkac.pl. Dla obszarów pomoc społeczna i promocja zdrowia termin złożenia dokumentów upływa 24 stycznia, dla pozostałych – 28 stycznia.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Uchwala_ZP_kandydaci konkurs (pdf) 1.01mb (Pobrań: 43)
Formularz_zgloszenia_kandydata (odt) 0.02mb (Pobrań: 61)