Poniedziałek 27 czerwca 2022

Zielono mi...konkurs recytatorski

"Zielono Mi - Wiosna wonna i radosna" pod takim hasłem odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie. Grand Prix zdobyła Hanna Stankiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie

głowne
Konkurs adresowany był do uczniów klas I- III ze szkół podstawowych powiatu. Każda szkoła mogla zgłosić trzech uczniów, po jednym przedstawicielu z każdego poziomu klasowego. Uczestnik miał za zadanie przygotować otwór literacki, który zawierał opis budzącej się przyrody, opis zwiastunów wiosny( ptaków, roślin), opis wiosny kwitnącej. Przedstawiany utwór nie mógł być dłuższy niż 3 minuty. Jury przy wyborze zwycięzców brało pod uwagę: wartości artystyczne utworu, spójność tematyki interpretacje utworu, kulturę słowa w tym dykcję i emisje głosu, a także ogólny wraz artystyczny.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół : SP 1, SP 4, SP 5, SP 8, ZSP 9, SP 12, NSP Bełchatów, SP w Szczercowie, ZSP w Kurnosie Drugim.

Jury przyznało nagrody w każdej kategorii wiekowej.
GRAND PRIX - Hanna Stankiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie
W kategorii klasy I:
I miejsce – Pola Sztuk z SP w Szczercowie
II miejsce – Maja Olejnik z SP nr 1 w Bełchatowie
III miejsce – Amelia Madejczyk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w  Bełchatowie
W kategorii klas II:
I miejsce – Ewa Molo z SP nr 12 w Bełchatowie