Czwartek 25 kwietnia 2024

Zmiany w Wydziale Komunikacji

Wydział komunikacji bełchatowskiego starostwa funkcjonuje na nowych zasadach. Zlikwidowano etat na stanowisku do spraw informacji, natomiast jego zadania rozłożono na dwa istniejące stanowiska do spraw rejestracji pojazdów.

- Dzięki temu poprawiliśmy warunki pracy na sali rejestracji, gdzie jest teraz więcej miejsca – mówi Krzysztof Gajda, członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za wydział komunikacji i dróg. - Ponadto udało się nam uzyskać zgodę Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych na stworzenie dodatkowego stanowiska rejestracji, dzięki czemu obecnie mamy w starostwie 12 stanowisk obsługujących. W sali rejestracji jest 10 stanowisk, natomiast w oddzielnym pokoju, dodatkowe dwa, których pracownicy, oprócz rejestracji, służą również informacją i wydawaniem potwierdzeń o terminie rejestracji z sytemu Q-matic.

Dodatkowy pokój, który pozyskał wydział komunikacji, przyczyni się do rozładowania tłoku w sali rejestracji. Ponadto petenci czekający na załatwienie sprawy, do dyspozycji na korytarzu mają stoliki i krzesła.

Warto wspomnieć, że dzięki współpracy z gminami, wydział komunikacji prowadzi również dwie filie, w Kleszczowie (1 stanowisko) i Zelowie (2 stanowiska), dzięki czemu mieszkańcy tych gmin nie muszą spraw związanych z pojazdami załatwiać w Bełchatowie.

Od października tego roku petentom oczekującym na załatwienie sprawy w wydziale komunikacji czas uprzyjemnia muzyka dobiegająca z głośników znajdujących się w holu.

Każdego roku wydział komunikacji bełchatowskiego starostwa rejestruje blisko 10 tysięcy pojazdów.

Wydział Komunikacji i Dróg