Czwartek 28 marca 2024

Znamy wyniki rekrutacji do szkół średnich

Uczniowie, którzy zakończyli edukacje w szkołach podstawowych zdecydowali gdzie dalej chcą kontynuować naukę. Wyniki rekrutacji do szkól średnich prowadzonych przez Powiat Bełchatowski są już znane.
główne
W szkołach prowadzonych przez powiat stworzone zostały 24 oddziały. Zakwalifikowało się 663 uczniów, dzięki którym powstało 10 oddziałów licealnych: 5 w I LO, 4 w II LO i 1 w IV LO z ZSP 1, 9 oddziałów technikum (2 pełne i 7 dwuzawodowych): 5 w Technikum Energetycznym w ZSP 1, 3 w Technikum Ekonomiczno-Hotelarskim w ZSP 2 oraz 1 w Technikum Mechanicznym w ZSP w Zelowie. Dodatkowo utworzono 5 oddziałów szkoły branżowej I-go stopnia: 1 w ZSP 2 oraz po 2 w ZSP 1 i ZSP w Zelowie.
Największą popularnością cieszyła się klasa matematyczna z informatyką w I LO (utworzono 2 oddziały) i społeczno-prawna w II LO. Natomiast już od kilku lat mamy szczególne zainteresowanie klasami technicznymi, zwłaszcza t. informatykiem i t. urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (utworzone pełne 32 -osobowe klasy). W tym roku udało się zrekrutować uczniów na nowo powstały kierunek w TE w ZSP nr 1, tj. na technika spawalnictwa (10 osób).
Wolne miejsca można jeszcze znaleźć w: I LO i IV LO, TE-H w ZSP 2 i TM w ZSP w Zelowie oraz w szkole branżowej w ZSP w Zelowie.
Do 30 lipca potrwa etap potwierdzania woli podjęcia nauki w szkole ponadpodstawowej, po czym 2 sierpnia zostaną opublikowane listy przyjętych do poszczególnych szkół ponadpodstawowych.

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu
M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji