Czwartek 28 marca 2024

Zobacz więcej. Nie zawsze jest tak, jak myślisz

Tytułowe motto towarzyszyło wyjątkowej, ogólnopolskiej akcji dedykowanej kobietom chorują cym na nowotwory. Przedsięwzięcie miało także bełchatowską odsłonę z udziałem około czterdziestu pań, mieszkanek powiatu. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr patronowała tej inicjatywie. Kobiety ubrane tylko w białe koszule zagrały rolę fotomodelek w sesji fotograficznej 21 maja br. Jej efektem jest wystawa zdjęć w Gigantach Mocy oraz kalendarz ścienny na rok 2023.
gl2
Bełchatowska edycja projektu fotograficznego  „Zobacz więcej” została zwieńczona wernisażem , który można oglądać w foyer Gigantów Mocy. Bohaterkami  fotografii są kobiety, które chorowały na nowotwór. Około 40 pań wzięło udział  w plenerowej  sesji zdjęciowej, zorganizowanej w maju w Bełchatowie. Jej efektem są nie tylko zdjęcia, ale - w nadziei organizatorów akcji – także wzrost społecznej tolerancji, wrażliwości i empatii. Inicjatywę podjęło 12 polskich miast. Fotografie uczestniczek znajdują się w specjalnym wydaniu kalendarza na rok 2023. Bełchatowskie starostwo przekazało na jego wydruk 1000 zł oraz upominki dla mieszkanek naszego powiatu. Za koordynację akcji w Bełchatowie Katarzyna Kleska, Sekretarz Powiatu podziękowała pani Urszuli Smolarz, jednocześnie gratulując sukcesu i życząc kolejnych udanych inicjatyw na rzecz umacniania szacunku, wyrozumiałości i miłości dla drugiego człowieka.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Proocji