Sobota 20 kwietnia 2024

ZS-P Nr 9 bogatsza o 33 drzewka

29 października 2013 r. pierwszaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 9 w Bełchatowie, w ramach akcji „A ja sosnę przerosnę”, otrzymały sadzonki jarzęba pospolitego oraz tablicę dydaktyczną "Od nasionka do drzewa".

Drzewka oraz planszę z ilustracją jego rozwoju w imieniu starosty bełchatowskiego przekazali Jolanta Pawlikowska Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie oraz Jacek Zatorski Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Bełchatowie.

W tym dniu, dzieci pod okiem grona pedagogicznego z ZS-P nr 9, z okazji Święta Drzewa przygotowały „zagadkowy” program artystyczny. Dzieciaki uczyły się rozpoznawać różne gatunki drzew oraz stadia ich rozwoju. Ponadto, szkołę odwiedził przedstawiciel Nadleśnictwa Bełchatów, który z chęcią odpowiedział na wszystkie zadane przez uczniów pytania. W rytm radosnej piosenki - „A ja sosnę przerosnę”, z głowami pełnymi nowych informacji ekologicznych, wychowankowie szkoły zakończyli obchody tego wyjątkowego święta.

Zakupione przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie drzewka zostały posadzone przez dzieci i ich rodziców na terenie szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z całej akcji "A ja sosnę przerosnę".

WOŚRiL