Piątek 19 kwietnia 2024

Zwolnieni z teorii, skazani na sukces

Dwa projekty społeczne zrealizowane przez uczniów i opiekunów z „Energetyka” i CKZ zostały nagrodzone w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Agnieszka Wasilewska, naczelnik wydziału oświaty spotkały się dziś z finalistami, by im osobiście pogratulować sukcesu.
glowne
Nagrodzone projekty to Uczniowskie Brygady Remontowe oraz akcja „Razem po uśmiechy”.  W pierwszym uczniowie wykonali szereg prac remontowych w mieszkaniu rodziny z trojgiem dzieci oraz lokalu, w którym mieszka wychowanka domu dziecka. Sami pozyskali niezbędne materiały. W drugim przedsięwzięciu młodzież zorganizowała akcję dla rówieśników poświęconą tematyce zdrowia psychicznego, zdrowej diety i radości z życia. Laureaci otrzymali w nagrodę czek o wartości 50 tysięcy złotych dla placówki, którą reprezentowali. Przekazali go dziś szkole z przeznaczeniem na remont jednej z sal.

- Dziękuję wam za reprezentowanie szkoły oraz powiatu na tak wysokim szczeblu. Dziękuję również za podjęte przez was piękne inicjatywy, na które poświęciliście swój wolny czas. Na uznanie zasługuje także wasz cel, którym była pomoc drugiemu człowiekowi – powiedziała starosta Dorota Pędziwiatr wręczając młodzieży i ich opiekunom prezenty.

W tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Projektów Społecznych „Zwolnieni z teorii” ocenianych było ponad 1200 inicjatyw. Z samego województwa łódzkiego było ich kilkaset, w tym dwa z "Energetyka". W rankingu ponad 400 szkół, uczestniczących w olimpiadzie, bełchatowska placówka zajęła drugie miejsce w Łódzkiem. Dyrekcje ZSP nr 1 i CKZ zaprosiły dziś uczniów na poczęstunek tortem.
A.Zawodzińska
Zespół ds.Promocji