Wtorek 23 kwietnia 2024

Życzenia dla rolników słupskich i kętrzyńskich

W sobotę, 10 września, odbyły się dożynki w regionach partnerskich powiatu bełchatowskiego, tj. w Reszlu (powiat kętrzyński) i w Swołowie (powiat słupski).
dozunki gl
Z życzeniami dla rolników udali się przedstawiciele bełchatowskiego samorządu powiatowego. Na ręce gospodarzy Dożynek Powiatowo - Gminnych w Reszlu, Starosty Kętrzyńskiego Michała Kochanowskiego oraz burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego życzenia złożyli Jacek Bakalarczyk, wicestarosta i Renata Skalska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Bełchatowie. Gospodarzami Powiatowo-Gminnego Święta Plonów w Swołowie byli Starosta Słupski Paweł Lisowski i wójt gminy Słupsk Barbara Dykier. Powiat Bełchatowski podczas tego święta reprezentowali Adam Baryła, członek zarządu, Bogdan Stolarczyk, radny RP i Jacenty Pajkert, dyrektor Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bełchatowie. Motywem przewodnim, zarówno w Reszlu, jak i w Swołowie, był wątek wsi i ciężkiej pracy na roli, poruszany podczas mszy dziękczynnych, jak również w okolicznościowych przemówieniach. Na dożynkach, oprócz przepięknych korowodów z wieńcami, konkursów, stoisk kół gospodyń wiejskich, nie zabrakło regionalnych przysmaków i występów artystycznych. Każdemu z tych wydarzeń towarzyszyła radosna atmosfera.
Małgorzata Nowak
Zespół ds.Promocji