Czwartek 28 marca 2024

Życzenia i nagrody Starosty dla nauczycieli i dyrektorów

Podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej podziękowania, kwiaty i nagrody trafiły do pedagogów uczących w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez bełchatowskie starostwo.  Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, zwracając się do pracowników oświaty podkreśliła znaczenie ich misji w edukowaniu i wychowywaniu młodych ludzi.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w środę 13 października br. miało miejsce spotkanie, podczas którego Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Malinowski, wręczyli nagrody za zasługi i osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej dla dyrektorów oraz nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat.
Przemówienie inauguracyjne wygłosiła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, która pogratulowała pedagogom sukcesów oraz życzyła dalszej owocnej pracy z wychowankami. Jak powiedziała... - Dziś przychodzi nam podziękować za nauczycielski trud i piękną, choć wymagającą pracę. Zawód nauczyciela to nie jest zwykły zawód. To misja i nie lada wysiłek wychowania i przygotowania do życia kolejnych pokoleń młodych ludzi. To drodzy Państwo wielka odpowiedzialność i codzienne wywiązywanie się z zaufania, jakie nauczycielom powierzono.
Powiat od lat inwestuje w szkoły, starając się stworzyć młodzieży jak najlepsze warunki do nauki. Na sukces każdej ze szkół pracują jednak przede wszystkim nauczyciele oraz dyrektorzy. To właśnie od nich zależy, czy młodzież umiejętnie wejdzie w dorosłe życie, czy będzie odpowiednio przygotowana i wykształcona.
Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono nagrody organu prowadzącego, które przyznawane są za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Trafiły one do dwudziestu czterech nauczycieli.

Nagrodzeni Nagrodą Starosty w 2021 r.

I LO:
      1. Beata Duszyńska - informatyka
      2. Maciej Koźma – geografia
II LO:
     3. Lidia Przybylska – geografia
     4. Maciej Bukowy - wf
ZSP 1:
    5. Beata Stolecka – j.niemiecki
    6. Małgorzata Warzyńska – wos, bhp
    7. Agnieszka Wróblewska – pedagog, chemia
    8. Cezary Idzik – przedmioty zawodowe informatyczne
    9. Piotr Mielczarek – dyrektor, przedmioty zawodowe energetyki odnawialnej