Piątek 29 marca 2024

Prawa dotyczące obywateli Ukrainy, przebywajacych w Polsce

Obywatele Ukrainy, którzy na skutek rosyjskiej agresji opuścili swoją ojczyznę, będą mogli legalnie przebywać w Polsce przez 18 miesięcy licząc od dnia 24 lutego 2022 r. Dotyczy to osób, które przybyły do Polski bezpośrednio z Ukrainy i zadeklarowały zamiar pozostania na terytorium naszego kraju. W załączonej prezentacji znajdują się podstawowe informacje o prawach, z których mogą korzystać ukraińscy uchodźcy.

Закон від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави регулює спеціальні правила легалізації перебування громадян України, які прибули на територію Республіки Польща безпосередньо з території України у зв'язку з бойовими діями, що ведуться на території цієї держави, та громадяни України, які мають Карту Поляка, які разом із найближчою родиною прибули на територію Республіки Польща у зв'язку з цими воєнними діями.
Prezentacja Ukraina Bełchatowski 09.05 (pdf) 2.33mb (Pobrań: 82)