Niedziela 19 września 2021

Powiatowe lato dla aktywnych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
DSC_0730
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz Powiatowe Centrum Sportu organizują od 2015 roku "Powiatowe lato dla aktywnych”. To propozycja dla osób, które chcą w wakacje aktywnie spędzić czas.

Podczas zajęć Nordic Walking instuktor uczy, jak prawidłowo chodzić z kijami, natomiast na nowej bieżni Powiatowego Centrum Sportu zdradza tajniki biegania. Jedne i drugie prowadzi Łukasz Dolata, profesjonalny instruktor biegania i nordic walking z Powiatowego Centrum Sportu. Gościem zajęć biegowych jest bełchatowski maratończyk Dariusz Gruszczyński, który opowiada o swoch doświadczeniach z bieganiem. W 2015 roku odbywał się wieczorny fitness w wodzie prowadzony przez Bełchatowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Pływania, zaś w 2016 poćwiczyć można była z instruktorką Edytą Paturą.

W cykl aktywnego lata wpisują się także powiatowe rajdy rowerowe ,,Rowerem przez powiat”, a Powiatowe Centrum Sportu ma w sierpniu atrakcyjną propozycję dla zainteresowanych nauką gry w tenisa ziemnego. Klub Spartakus zaprasza także na niedzielne biegowe poranki. Powiatowe lato zakończa Ekologiczny Marsz Nordic Walking, który w 2015 roku odbył się się 29 sierpnia, w 2016 roku 10 września.

Celem zajęć jest promocja aktywnego i zdrowego stylu życia promocja powiatowej bazy sportowej, promocja walorów przyrodniczych powiatu i powiatowych ścieżek rowerowych, integracja mieszkańców.

Niespodzianki czekają na najbardziej aktywnych uczestników "Powiatowego lata”. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w przynajmniej sześciu zajęciach z proponowanych dwunastu "Biegiem przez lato”, "Nordic walking” i "Wieczorny fitness w wodzie/Bądź fit latem”, organizatorzy mają gadżety, a piątka najbardziej aktywnych uczestników dostaje atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Aby wziąć udział w zabawie, należy zbierać pieczątki na ulotce "Powiatowego lata dla aktywnych”, która dostępna jest w trakcie trwania akcji w PCS i bełchatowskim starostwie. Ulotki organizatorzy będą też rozdawać na wszystkich zajęciach. Regulamin i szczegółowe informacje podawane są na stronie www.powiat-belchatowski.pl oraz www.pcs-belchatow.pl.
 

Dotychczasowy program zajęć "Powiatowego lata dla aktywnych":

Rok 2016
Biegiem przez lato, zajęcia z instruktorem biegania: 7 lipca, 21 lipca, 4 sierpnia, 18 sierpnia
Nordic walking, chodź jak profesjonalista, zajęcia z instruktorem nordic walking: 5 lipca, 19 lipca, 2 sierpnia, 16 sierpnia
Bądź fit latem, zajęcia fitness w sali: 6 lipca, 20 lipca, 27 lipca, 3 sierpnia
Niedzielne bieganie z Klubem Spartakus
Basen dla dzieciaka: pn-pt godz. 14-17
Powiatowe rajdy rowerowe ,,Rowerem przez powiat”: 9 lipca, 13 sierpnia
II Rodzinny Duathlon Ojszczywilk 2016: 13 sierpnia, Cisza koło Parzna, 5 km bieg, 21 km rower i 2,5 km bieg
Kurs tenisa ziemnego od podstaw: początek 10 sierpnia (10 spotkań według cennika)

Rok 2015
VII Bieg Rekreacyjny i Marsz Nordic Walking: 28 czerwca
Biegiem przez lato, zajęcia z instruktorem biegania dla początkujących: 1 lipca, 15 lipca, 29 lipca, 12 sierpnia
Nordic Walking, chodź jak profesjonalista, zajęcia z instruktorem nordic walking dla osób chcących poprawić swoją technikę:
Wieczorny fitness w wodzie, zajęcia na basenie i w sali z elementami aerobiku: 9 lipca, 16 lipca, 6 sierpnia, 13 sierpnia
Niedzielne bieganie z Klubem Spartakus
Basen dla dzieciaka, pn-pt godz. 14-17
Kurs tenisa ziemnego od podstaw: sierpień, 10 spotkań
Powiatowe rajdy rowerowe ,,Rowerem przez powiat”: 18 lipca, 8 sierpnia
Ekologiczny Marsz Nordic Walking: 29 sierpnia
Propozycje dla dzieci: Kwitnące wakacje - zajęcia dla dzieci z terenu powiatu bełchatowskiego
6-17 lipca, Szkółka Leśna „Borowiny”. W programie spacer ścieżką ekologiczną, zabawy sportowe, ognisko z kiełbaskami.