News
Piątek 26 kwietnia 2024

AKTUALNOSCI

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Bełchatowie zawładnęły dziś starostwem. W pokoju wicestarosty, a dokładnie w jego fotelu, na którym podejmowały „ważne” decyzje. Najczęściej pojawiała się propozycja dłuższych wakacji.
Zdecydowana większość przedsiębiorców dobrze ocenila w ankiecie I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego, które odbyło się w lutym. Połowie z nich forum przyniosło praktyczne informacje. Prawie wszyscy są zainteresowani udziałem w kolejnym. Respondenci przekazali swoje sugestie i pomysły.
Radni powiatu wyrazili zgodę, by w bełchatowskim starostwie zafunkcjonowała możliwość uiszczania opłat przy pomocy kart płatniczych. Jako pierwsi będą mieć tę możliwość klienci wydziału komunikacji.
1 kwietnia swoje podwoje dla amatorów sportu otwiera nowy stadion lekkoatletyczny Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Budowa stadionu trwała  2 lata i kosztowała około 9 milionów złotych. Mieszkańcy mogą korzystać z obiektu nieodpłatnie.
Od 1 kwietnia zmienią się rachunki bankowe dla opłat związanych z zadaniami wykonywanymi przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz jego jednostki organizacyjne. Starostwo zawarło umowę z nowym bankiem, który będzie obsługiwał budżet powiatu przez kolejnych 5 lat.
W czwartek, 31 marca  mija termin wypełniania ankiet na temat I Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego. Opinia przedsiębiorców, którzy spotkali się podczas dwudniowego wydarzenia w lutym, ma pomóc w organizacji kolejnych tego typu przedsiewzięć.
30-03-2016

Lekcja w terenie

Obejrzeli sprzęt bojowy i pokazy sprawnościowe, odbyli trening strzelecki. Uczniowie klas mundurowych z ,,energetyka” odwiedzili Dywizjon Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.
Jeszcze trwają przygotowania i przedświąteczna gorączka, ale już niedługo spotkamy się przy rodzinnych stołach. Oby ten czas dał nam wszystkim dużo radości
Programem przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy zajmą się powiatowi radni. Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie odbędzie się 30 marca, o godz. 13 w urzędzie miasta.
Samorządowcy, sportowcy, przedstawiciele różnorakich instytucji, po raz kolejny spotkali się w galerii Olimpia na akcji "Malowany piątek". Stworzone przez nich pisanki poszły pod młotek. Pieniądze zasilą fundację, która pomaga dzieciom uzdolnionym sportowo.