News
Poniedziałek 13 maja 2024

AKTUALNOSCI

foto: Studio Filmowe Klatka
Na lodowisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie trwa akcja bezpłatnej nauki curlingu. Młodzież z terenu powiatu, pod okiem instruktorów z łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego ma możliwość nauki tej ciekawej dyscypliny sportu.
Regionalne Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne w Bełchatowie we współpracy ze Stowarzyszeniem   Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, Stowarzyszeniem Sympatyków  GKS ,, Bełchatów” , z 7 Środowiskowym Szczepem Harcerskim ,, Kora „ im. Bronisława Hellwiga „Bruna”, 12 Drużyną Harcerską TEM w Bełchatowie  oraz Społeczna Akademia Nauk Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Bełchatowie zapraszają  na XII Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych, który odbędzie się 29 stycznia 2012 r.
Ponad 175 tysięcy złotych przekazało bełchatowskie starostwo na zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia w jednostkach oświatowych prowadzonych przez powiat.
Przedstawiciele władz gmin z terenu powiatu bełchatowskiego gościli 11 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie na zaproszenie Starosty Bełchatowskiego. Zasadniczym tematem pierwszego w tym roku spotkania było omówienie współpracy obu szczebli samorządów.
12-01-2012

Uwaga! Konkurs!

glowne
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie ogłosiło konkurs na logo. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół z terenu powiatu bełchatowskiego.
Bal uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego, który odbył się w jednej z bełchatowskich restauracji w pierwszą sobotę nowego roku,  zainaugurował „studniówkowy sezon”. Bawiło się na nim ponad pół tysiąca osób, w tym uczniów, nauczycieli, zaproszonych gości i osób towarzyszących.
10-01-2012

Eleni w Kaszewicach

Eleni – popularna polska piosenkarka greckiego pochodzenia gościła w parafii pw. Trójcy Świętej w Kaszewicach (gmina Kluki). Koncert kolęd i pastorałek w jej wykonaniu uświetnił obchody dwóch szczególnych jubileuszy: 400-lecia świątyni i 150-lecia parafii.
Starosta Bełchatowski otrzymał pismo od Jolanty Chełmińskiej, Wojewody Łódzkiego, dotyczące złożonej przez mieszkańców powiatu petycji przeciwko decyzji Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie postępowania konkursowego na zawarcie umów o udzielanie świadczeń ratownictwa medycznego.
Eurodesk to europejski program informacyjny dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, działający w 35 państwach, wspierany merytorycznie i finansowo przez Komisję Europejską i Ministerstwo Edukacji Narodowej.  W dniu 13 grudnia 2011 r. Powiat Bełchatowski podpisał z Fundacją FERSO z siedzibą w Łodzi porozumienie o współpracy w zakresie prowadzenia Lokalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk w Bełchatowie.
03-01-2012

Tylko 1 procent

Chcesz pomóc swojemu miastu, swojej okolicy? Jeżeli tak, możesz zrobić to pośrednio, poprzez wsparcie organizacji pożytku publicznego oddając im 1% ze swojego podatku dochodowego. Rada Powiatu w Bełchatowie na ostatniej w starym roku sesji podjęła uchwałę o przeprowadzeniu przez Zarząd Powiatu akcji promującej oddawanie 1 % podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego z terenu naszego powiatu.