News
Czwartek 16 maja 2024

AKTUALNOSCI

Tradycja Bełchatowskich Dni Papieskich ma już 7 lat. Przypadają one w rocznicę powołania Karola Wojtyły na stolicę Piotrową (16.10.1978). W te dni odbywają się modlitwy, koncerty i refleksyjne spotkania, podczas których wspominamy Wielkiego Polaka. Tegoroczne Dni Papieskie trwały od 13 do 16 października. Starosta Bełchatowski i Prezydent Bełchatowa sprawowali nad nimi patronat honorowy.
 Konferencję Naukową „Problemy psychiatryczne w praktyce lekarza rodzinnego” zorganizowały Klinika Wolmed i Fundacja Rozwój - Lepsza Przyszłość w Bełchatowie. W dniach 14-15 października 2011r.miała miejsce w Bełchatowie IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Problemy psychiatryczne w praktyce lekarza rodzinnego”. Uczestniczyło w niej 150 lekarzy i terapeutów z całego kraju, a wykładowcami byli wybitni polscy naukowcy z różnych dziedzin medycyny.Gościem honorowym konferencji był ks. bp. prof. Antoni Długosz.
W II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej został zorganizowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na zaproszenie Łódzkiego Kuratora Oświaty starosta Szczepan Chrzęst i naczelnik wydziału edukacji Arkadiusz Kubik wzięli udział w obchodach Dnia Edukacji Narodowej organizowanych przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas uroczystości wręczono branżowe wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Bełchatowski.
14 października 2011 r. młodzież I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie wypełniła salę gimnastyczną Publicznego Gimnazjum nr 3, by zgodnie z tradycją podziękować nauczycielom za ich codzienny trud oraz przyjąć do społeczności szkolnej uczniów kl. I
Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela obchodzony jest w Polsce 14 października. Przyjęło się, że jest to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników oświaty. Uczniowie cieszą się w tym dniu z powodu zwolnienia z zajęć lekcyjnych, ale szkoły wypełnia za to uroczysta atmosfera akademii, gali, zapachu kwiatów wręczanych swoim paniom, wychowawcom, profesorom. Z pewnością jednym z najważniejszych prezentów, jaki można uczynić nauczycielowi, jest wiedza ucznia, jednak Dzień Nauczyciela stał się też okazją do wyróżniania i nagradzania tych najlepszych, zaangażowanych osób. Tak czynią od lat władze Powiatu Bełchatowskiego.
Polski Zespół Muzyki i Tańca Cygańskiego „Cztery struny skrzypiec” wystąpił w Bełchatowie na początku października z koncertem pt. „Ostatni tabor”, nad którym honorowy patronat objął Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski.
Starosta Bełchatowski zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Programu Współpracy Powiatu Bełchatowskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2012.
Co to jest Karta ICE? Nazwa – skrót pochodzi z języka angielskiego: in case of emergency, co tłumaczy się: w przypadku wypadku. Karta przypomina kartę bankomatową czy mały kalendarz, gdzie właściciel umieszcza swoje podstawowe dane osobowe oraz wskazuje osobę, którą należy powiadomić w razie konieczności. Akcja dotycząca uzywania kart ICE przez mieszkańców naszego powiatu jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa i Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.
Miłośnicy teatru z klas: II a, II d, III b, III d 7 października uczestniczyli w imprezie artystycznej Różewicz Open Festiwal Radomsko 2011, w jedynym w Polsce festiwalu poświęconym życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Przedsięwzięcie nawiązuje do twórczości Braci Różewiczów, którzy swoje młodzieńcze lata spędzili w Radomsku. To właśnie tutaj dorastały trzy osoby, o trzech różnych pasjach...