News
Niedziela 12 maja 2024

AKTUALNOSCI

Po kartę wędkarską, pozwolenie na budowę czy poradę konsumencką mieszkańcy powiatu bełchatowskiego zgłaszają się już pod nowy adres wydziałów ochrony środowiska i architektury oraz powiatowego rzecznika konsumentów. Te komórki organizacyjne starostwa pracują przy ul. Pabianickiej 26.
Firma Metaco została laureatem dziewiątej edycji konkursu „Firma na medal”. Profimmer, Busines Solutions, GREYGO i WPP Zdzisław Lityński otrzymały wyróżnienia. Uroczystość podsumowująca rywalizację przedsiębiorców zwieńczyła pierwszy dzień forum gospodarczego powiatu.
O potencjale gospodarczym, jak też doświadczeniach w rozwoju biznesu opowiedzieli uczestnikom drugiego dnia bełchatowskiego forum gospodarczego  przedstawiciele powiatów partnerskich z Litwy, Ukrainy, Niemiec oraz regionów w Polsce.
14 lutego wyruszy XVI  Regionalny Marsz Powstańców Styczniowych, który co roku  upamiętnia historycznych bohaterów, popularyzuje lokalne miejsca pamięci narodowej i nowoczesny patriotyzm. Grupy zorganizowane mogą zgłaszać się do 10 lutego.
W środę, 10 lutego obradować będą na XVI sesji obecnej kadencji samorządu radni Rady Powiatu w Bełchatowie. W zaplanowanym porządku obrad dominują tematy związane z budżetem oraz oświatą.
Rocznicę Powstania Styczniowego wyjątkową lekcją historii uczcili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 w Bełchatowie. Szkoła nosi imię Romualda Traugutta, ostatniego dyktatora Powstania Styczniowego.
Zakończyło się  I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego. Dużym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszyły się tematy paneli dyskusyjnych i prezentacji oraz stoiska firm i instytucji wspierających biznes.
Wierność ojczyźnie, przestrzeganie prawa, szacunek dla innego człowieka i zdobywanie wiedzy ślubowali uczniowie najmłodszego rocznika z klas policyjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie. Po uroczystości młodzież poznawała pracę ,,od kuchni" bełchatowskich funkcjonariuszy.
Uczniowie II Liceum ogólnokształcącego w Bełchatowie przygotowali dla gimnazjalistów wyjątkowe, naukowo-artystyczne widowisko. Prezentując swoją wiedzę i umiejętności zachęcali młodszych kolegów do nauki w „Kochanowskim”.
3,7 mln zł zaplanowano w budżecie powiatu na drugą część przebudowy drogi powiatowej Kamień – Chabielice. Gmina Kleszczów oraz gmina Szczerców zadeklarowały również w tym roku pomoc finansową w tym przedsięwzięciu.