News

AKTUALNOSCI

17-12-2015

Ekologiczna parafia

Nowoczesne i ekologiczne ciepło ogrzeje kościół na osiedlu Przytorze dzięki pomocy samorządu powiatu, wynoszącej 150 tys. zł. Parafia kupiła kotłownię, która będzie czerpać ciepło z ziemi i energię ze słońca. Jest to największa tegoroczna dotacja ekologiczna przyznana podmiotowi, który nie jest jednostką samorządu terytorialnego
Bełchatów przypomniał 13 grudnia, gdy w Polsce wprowadzono stan wojenny. W 34 rocznicę tamtych wydarzeń odprawiono mszę św. za Ojczyznę i złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary stanu wojennego
Niezwykły spektakl „Pierwsza Gwiazda” pokaże 13 grudnia Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop. Świąteczne widowisko będzie jedną z atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego, który 12 i 13 grudnia odbędzie...
W bełchatowskiej bibliotece uroczyście podsumowano XVII Powiatowy Konkurs Literacki „Książki na medal" oraz IV Powiatowy Konkurs Literacki „Bajka dla siostrzyczki i braciszka". Prac wpłynęło mniej niż w poprzednich latach, ale, zdaniem jury, mają one wyższy poziom.
W jaki sposób stowarzyszenia, fundacje czy spółdzielnie mogą działać razem ze światem biznesu? Skąd brać na to pieniądze i jakie korzyści czekają na obie strony?  Na to pytanie odpowie bezpłatne seminarium 15 grudnia (g.14.30), na które zapraszamy organizacje pozarządowe i przedsiębiorców z naszego powiatu.
Curlerzy z Polski i zza granicy już po raz szósty walczyli na powiatowym lodowisku o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Drużyna First Aid z Krakowa zdetronizowała drużynę AZS Gliwice Smok, która wygrywała juz dwa razy z rzędu. Drugie miejsce wywalczyli Rosjanie - Karpinskiy & Co, natomiast trzecie - drużyna Tereferekuku.
Aż 42 drużyny ze wszystkich ośrodków klubowych w Polsce oraz goście z Rosji i Litwy uczestniczą w VI Międzynarodowym Turnieju Curlingowym o Puchar Starosty Bełchatowskiego, który od 3 do 6 grudnia odbywa się na powiatowym lodowisku przy ul. Czaplinieckiej.
Uczennice Martyna Karbowniczak z  SP2 Zelów, Magdalena Węgrzyn z PG 4 w Bełchatowie i Agnieszka Sobieraj  z „Bronka” oraz Adama Patrzyk, uczeń z SP 13 to najlepsi sportowcy sezonu 2014/15 w podsumowaniu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.
Kilkanaście osób otrzymało podczas tegorocznych obchodów górniczego święta w Bełchatowie Medal 40-lecia Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Wśród wyróżnionych znalazł się Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. Jest to wyróżnienie dla całego samorządu powiatu i podziękowanie za współpracę.
Nabożeństwami w intencji górników, przemarszem ulicami miasta i uroczystą akademią w hali widowiskowo-sportowej z udziałem Andrzeja Dudy, prezydenta RP, pracownicy bełchatowskiej kopalni świętują tegoroczną „Barbórkę”.