News
Sobota 27 kwietnia 2024

AKTUALNOSCI

Historycy z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Ukrainy i Białorusi spotkali się w bełchatowskim muzeum na konferencji pt. „Gułag. Struktury, kadry, więźniowie”. W trakcie dwudniowego spotkania (2-3grudnia) trwały wykłady i dyskusje związane m.in. z historią obozów pracy przymusowej w byłym ZSRR.
kasa
Ponad 40 czteroosobowych drużyn zmierzy się w Bełchatowie na Międzynarodowym Turnieju Curlingowym 3-6 grudnia. To największa tego typu impreza w Polsce. Powiatowe Centrum Sportu będzie jego gospodarzem po raz szósty.
Niezwykły spektakl „Pierwsza Gwiazda” pokaże 13 grudnia Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop. Świąteczne widowisko będzie jedną z atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego, który 12 i 13 grudnia odbędzie się...
Bełchatowska Komenda Powiatowa Policji ma nowych szefów. Dziś (2.12.) odbyła się uroczystość mianowania mł. insp. Karola Mielczarka na stanowisko Komendanta Powiatowego oraz mł. insp. Tomasza Jędrzejczyka na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie.
Bełchatów był miejscem seminarium o zmianach w prawie budowlanym. Jego zorganizowania podjęli się Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski oraz Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.
Blisko sześć tysięcy różnego rodzaju artykułów szkolnych trafiło do polskich dzieci z rejonu żółkiewskiego na Ukrainie, partnera powiatu bełchatowskiego. Dary zebrali uczniowie z dziewiętnastu bełchatowskich szkół w ramach akcji starostwa ,,Pełny plecak”. Delegacja powiatu dostarczyła dary do Żółkwi.
Osiem drużyn, reprezentujących placówki oświatowe, które mają wśród wychowanków dzieci niepełnosprawne, wystartowało w Bełchatowskim Turnieju Integracyjnym. Gospodarzem imprezy, pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, była SP nr 13.
372 tys. zł przeznaczyła Rada Powiatu na zadania publiczne, które będą w przyszłym roku realizować organizacje pozarządowe. Zasady udzielania dotacji zawiera „Program współpracy powiatu bełchatowskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2016”. Rada przyjęła go jednogłośnie.
Dorota Pędziwiatr jest nową przewodniczącą Rady Powiatu w Bełchatowie, wybraną podczas XIV, nadzwyczajnej sesji. Funkcję tę pełnił dotąd Szczepan Chrzęst, który zrezygnował ze stanowiska 24 listopada br.
Starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski oraz Łódzka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zapraszają na bezpłatne seminarium o zmianach w prawie budowlanym. Zapraszamy do Gigantów Mocy w dniu 1 grudnia o godz.12.