News
Piątek 10 maja 2024

Zawody bez przegranych

Osiem drużyn, reprezentujących placówki oświatowe, które mają wśród wychowanków dzieci niepełnosprawne, wystartowało w Bełchatowskim Turnieju Integracyjnym. Gospodarzem imprezy, pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego, była SP nr 13.

Bełchatowski Turniej Integracyjny organizuje bełchatowskie koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Ideą przedsięwzięcia jest przede wszystkim poznanie  się młodych osób oraz placówek, które zajmują się edukacją i wychowaniem  dzieci niepełnosprawnych.  Sport i zabawa sprawdzają się w tym zadaniu doskonale. Przy okazji rozwijana jest sprawność i koordynacja ruchowa uczniów, duch rywalizacji i walka z własnymi słabościami.

W zawodach 27 listopada brało udział 8 ośmioosobowych drużyn, które rywalizowały w takich konkurencjach jak: bieg slalomem, rzut do celu, strzał piłką do bramki oraz hokejowy slalom. Turniej nie wyłonił zwycięzcy, bowiem przyświeca mu jedna zasada: wygrywają wszyscy. Placówki biorące udział w zawodach otrzymały puchary, które wręczył wicestarosta Grzegorz Gryczka. Imprezę zakończyła zabawa taneczna i słodki poczęstunek.

Fotorelacja w Galeriach.

Zespół ds. Promocji