Wtorek 19 marca 2024

13
Projekt, którego realizacja rozpoczęła się 01.02.2024 i będzie trwała do 31.01.2026r. jest współfinansowany ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
02-11-2022

Dostępny samorząd

FE_POWER_poziom_pl-1_rgb
Powiat Bełchatowski pozyskał grant w wysokości 208 330,00 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu pn. „Dostępny samorząd-granty” finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne.
logo CP
Powiat Bełchatowski w ramach konkursu grantowego „Cyfrowy Powiat” otrzymał dofinansowanie w kwocie 100 000,00 zł.
glowne
Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. gen. Janusza Głuchowskiego w Bełchatowie rozpoczęli praktyki zawodowe w ramach projektu: „Zawodowo damy radę! Wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów SOSW w Bełchatowie”. Pod kierunkiem Marianny Michałowskiej, właścicielki Restauracji Kubuś Michałowska Sp. j. oraz trenera pracy Marcina Pawlaka, nauczyciela praktycznej nauki zawodu, młodzi adepci sztuki kulinarnej szlifują swoje umiejętności kucharskie.
glowne sosw
Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia i Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, wchodzących w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, uczestniczą w nowatorskim projekcie finansowanym ze środków EFS pt. „Zawodowo damy radę”. Dziesięciu niepełnosprawnych uczniów rozpoczęło w styczniu grupowe praktyki wspomagane, zorganizowane w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie.
Harmonogram zajęć dodatkowych w II półroczu roku szkolnego 2018/2019 w ramach projektu „Zawodowo Damy Radę! Wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów SOSW w Bełchatowie” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
glowne1
Sześćdziesięciu uczniów i pięciu nauczycieli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie poszerza od września kompetencje zawodowe poprzez kursy zawodowe, szkolenia, zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych oraz staże zawodowe w lokalnych firmach. Zapewnia to projekt dofinansowany przez Unię Europejską, na który bełchatowskie starostwo otrzymało ponad 700 tysięcy złotych.
P1000714
Dla dwudziestu niepełnosprawnych uczniów zajęcia dodatkowe i praktyki zawodowe z wynagrodzeniem, a dla dwunastu oligofrenopedagogów kursy nowych kompetencji lub studia podyplomowe oferuje unijny projekt pt. „Zawodowo Damy Radę! Wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów SOSW w Bełchatowie” Zrealizuje go Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie. Trwa nabór chętnych. Udział w projekcie jest bezpłatny.
glowne
Nadal trwa nabór uczniów popularnego „Energetyka” do udziału w ciekawych kursach, dzięki którym uczniowie mogą zdobyć nowe kwalifikacje. Pieniądze na projekt pn. „Kosmiczna wiedza – kursy i szkolenia dla uczniów ZSP nr 3 w Bełchatowie” pozyskało bełchatowskie starostwo.