Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Wtorek 23 kwietnia 2024

Sport i rekreacja

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Powiat bełchatowski dysponuje doskonałą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Na terenie powiatu funkcjonuje obszerna baza sportowa – baseny, hale sportowe, stadiony, korty tenisowe, a także baza noclegowa – ponad 1000 miejsc noclegowych, w tym o wysokim standardzie.

W samym Bełchatowie zlokalizowane jest Powiatowe Centrum Sportu. W jego skład wchodzą m.in. kryta pływalnia, sala gimnastyczna, boisko sportowe ze sztuczną nawierzchnią oraz zadaszone lodowisko. W 2016 r. do dyspozycji mieszkańców powiatu został oddany nowoczesny stadion lekkoatletyczny. Jego budowa trwała dwa lata i kosztowała około 9 milionów złotych. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki kwotą 3,2 mln zł.

Miłośnikom dwóch kółek powiat oferuje wiele atrakcyjnych ścieżek rowerowych. Rowerzyści po powiatowych szlakach mogą przejechać ponad 20 kilometrów m.in.od Bełchatowa do Góry Kamieńsk, na odcinku Domiechowice – Parzno czy wzdłuż drogi powiatowej Dobrzelów – Zawady.

Osobom odwiedzającym powiat bełchatowski polecamy skorzystanie z ofert głównych ośrodków sportowo-rekreacyjnych regionu:

- Ośrodek Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna to idealne miejsce dla osób ceniących aktywne spędzanie czasu. Oprócz bardzo dobrze wyposażonej bazy hotelowo-gastronomicznej, na Wawrzkowiznie można skorzystać z kąpieliska z piaszczystą plażą, parku linowego czy też z wypożyczalni sprzętu wodnego tj. kajaków czy rowerów wodnych.

- Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk - najwyższe wzniesienie w centralnej Polsce, zlokalizowane na granicy powiatów radomszczańskiego i bełchatowskiego, powstałe w wyniku działalności górniczej zostało zagospodarowane w celach rekreacyjno-turystycznych m.in. dla potrzeb sportów narciarskich, a także turystyki rowerowej i pieszej. Zimą ośrodek oferuje doskonale przygotowane trasy narciarskie, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i punkt serwisowy. Atrakcjami ośrodka są także tor kartingowy, tor saneczkowy, wyciąg krzesełkowy, ścieżki rowerowe i minipark rozrywki.

- Solpark Kleszczów Sp. z o .o. to nowoczesny obiekt sportowo-konferencyjny, który funkcjonuje od 2009 roku. Solpark oferuje szerokie spektrum usług zarówno dla klienta indywidualnego, jak i grupowego w zakresie organizacji szkoleń czy konferencji. Zaletą Solparku jest profesjonalne zaplecze hotelowo-gastronomiczne oraz sportowe, w skład którego wchodza m.in. basen wewnętrzny i zewnętrzny, siłownia czy korty tenisowe. Na gości czeka również bogata oferta spa&welness.