Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 22 maja 2024

Tor saneczkowy na Górze Kamieńsk

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Kompleks narciarski Góra Kamieńsk
To jedyny taki tor w centralnej Polsce. Długość toru, prędkość i zakończony karuzelą serpentynowy tor zjazdowy z licznymi zakrętami wyzwala dużą dawkę adrenaliny i zapewnia niezapomnianą zabawę. Dodatkowym atutem góry są niesamowite widoki i roztaczająca się stamtąd panorama okolicy dostarczająca niezapomnianych wrażeń.

Na torze saneczkowym szybkość zjazdu kontrolowana jest przez zjeżdżającego za pomocą hamulca. Maksymalna prędkość, jaką można osiągnąć wynosi 40 km/h. Zjazd jest całkowicie bezpieczny. Nowoczesna konstrukcja wyklucza wypadnięcie saneczek z toru.

Każdy z dwuosobowych bolidów posiada pasy bezpieczeństwa. Z toru mogą korzystać dzieci od trzeciego roku życia. Do 8 lat konieczna jest jednak opieka osoby dorosłej. Cała trasa ma 680 metrów, tor wjazdowy 365 m. Do dyspozycji turystów oddano 35 sanek. Inwestycja była prowadzona przez kopalnię Bełchatów.